Dnes je:
Svátek má:

V lokalitě U Větřáku nad rybníkem Olšovec v Jedovnicích byla v letech 1947 až 1950 postavena nová budova základní školy. Důvodem pro postavení nové školy byla nedostačující kapacita staré školy, která se nacházela na městečku.

Základní škola byla postavena pro kapacitu 520 žáků, v prvním školním roce 1950/1951 měla 8 tříd později se tento počet rozšiřoval. V posledních desetiletích se pohyboval počet žáků základní školy od 270 – 330. Ve školním roce 2013/2014 ji navštěvuje 353 žáků z Jedovnic, ale také ze sousedních obcí Vilémovice, Krasová, Kotvrdovice a Rudice. Máme však žáky i z Adamova, Ochozu u Brna nebo Hostěnic.

Škola už od počátku svého založení byla zaměřena všeobecně, se zaměřením na mimoškolní aktivity, díky čemuž vznikl v roce 1999 Školní klub. Pod jeho hlavičkou vznikla řada zájmových kroužků dnes například rybářský, modelářský, přírodovědný, a množství sportovních - florbal, aerobik, atletika, volejbal a další. Během školního roku organizuje ŠK řadu pravidelných aktivit pro žáky školy, například volbu Miss školy, pěveckou soutěž Jedovnickou kuňku nebo příměstský tábor.

Od školního roku 1997/98 škola navázala velmi těsné přátelské kontakty se základní školou v německém Aschheimu, kam jezdí děti s vyučujícími a zdokonalují si tak své jazykové schopnosti. Dalšími partnerskými školami jsou základní škola v Budišově nad Budišovkou /Moravskoslezský kraj/ a základní škola ve slovenských Čachticích.

Mgr. Eva Štaralová, ředitelka školy