Školní kuchyně a jídelna nabízí stravování žákům a zaměstnancům ZŠ Jedovnice. Svojí kapacitou je jídelna schopna zabezpečit stravování až 450 strávníkům. V kuchyni se mimo to připravují obědy též pro bývalé zaměstnance školy a pro strávníky z pečovatelského domu v Jedovnicích.

Staré materiální a technické vybavení kuchyně i jídelny nevyhovovalo novým normám EU, proto byla nutná generální rekonstrukce. Ta probíhala v průběhu letních prázdnin 2007. Finančně zaštítil celou rekonstrukci městys Jedovnice a zajišťovala ji firma Prostas Prostějov. Rekonstrukci podléhaly prostory jídelny, kuchyně, skladové prostory, denní místnost pro personál kuchyně a také prostory pro přípravu surovin. Veškeré gastrovybavení odpovídá normám EU a dodala je firma Chevron Mikulov.

Mezi nové vybavení školní kuchyně a jídelny patří např.: konvektomaty, pánve, kotle, sporáky, krouhače zeleniny, kráječe masa, kráječe chleba, fritézy, škrabky na brambory, děličky těsta, výdejové lázně, vyhřívací zásobníky na talíře, mrazící a chladící zařízení a jiné moderní přístroje.

V naší kuchyni se snažíme používat moderní suroviny a zpracovávat je tím nejmodernějším způsobem. Tímto také přibližujeme zdravou výživu našim žákům a snažíme se jim ukazovat tu nejvhodnější skladbu jídelníčku pro jejich život.

Novinkou v tomto školním roce je též snaha o to, abychom od ledna byli schopni nabídnout žákům možnost výběru ze dvou hlavních jídel. Tato alternativa je ovšem podmíněna množstvím přihlášených žáků ke stravování.

Věříme, že všem strávníkům v novém prostředí bude ještě více chutnat.

S přáním dobré chuti vedoucí školní jídelny Jana Šebelová s kolektivem kuchařek